











Opţiuni disponibile
Descriere produs
- Brand: Mauritius
- Model: GMBrody
- Material: 100% piele naturală (miel)
- Căptușeală: Corp: 100% bumbac (organic), Mâneci: 100% poliester (reciclat)
- Tip: Geacă de piele biker cu fermoar și guler stand-up cu capsă
- Detalii: Cusături decorative
- Construcție: Zone matlasate în partea superioară a umerilor
- Buzunare: Două buzunare laterale verticale cu fermoar
- Talie: Curele laterale reglabile cu capsă
- Mâneci: Fermoar la manșete
- Croială: Regular Fit
- Culoare: Maro închis
- Întreținere: Curățare doar de către personal specializat
Geaca de piele pentru bărbați Mauritius GMBrody maro închis este un model biker modern, cu linii curate și detalii tehnice discrete. Gulerul stand-up cu capsă, cusăturile decorative și zonele matlasate din zona umerilor oferă un plus de structură vizuală și un aspect echilibrat, ușor de integrat în ținute casual sau urban smart.
Croiala Regular Fit asigură confort la purtare și libertate de mișcare, fiind potrivită pentru layering peste tricouri, cămăși sau pulovere subțiri. Pielea naturală de miel este moale, flexibilă și capătă în timp o patină plăcută, specifică produselor autentice din piele.
Piele naturală 100%
Fiecare bucată de piele tăbăcită este unică în structură, grosime și reacție la vopsire și finisare. Neregularitățile naturale — variații de textură, urme fine sau diferențe subtile de nuanță — confirmă autenticitatea materialului și nu reprezintă defecte, ci caracteristici specifice pielii naturale.
Durabilitate și tăbăcire vegetală
Pielea este tăbăcită vegetal, folosind agenți naturali obținuți din coajă de stejar, molid, mimoză, quebracho sau alte extracte vegetale. Procesul este mai prietenos cu mediul și contribuie la păstrarea proprietăților naturale ale pielii.
Avantaje: rezistență bună în timp, confort la purtare, miros natural plăcut și aspect premium.
Instrucțiuni de întreținere
Pentru protecție împotriva umezelii și murdăriei, se recomandă aplicarea periodică a unui spray hidroizolant pentru piele. Tratamentul poate fi repetat de 1–2 ori pe an, în funcție de frecvența purtării.
Pentru menținerea supleții pielii, se poate aplica ocazional o cremă sau un balsam special pentru piele naturală. Produse dedicate de curățare și protecție găsești aici: Îngrijire și Impermeabilizare Geci din Piele .
| Despre produs | |
| Croială | Regular Fit |
| Culoare | Maro |




















